Bitcoin Madenciliği Yine Hedef Tahtasında

 Bitcoin Madenciliği Yine Hedef Tahtasında
Okunuyor Bitcoin Madenciliği Yine Hedef Tahtasında

Bitcoin’de çalkantılı süreçler sürmeye devam ediyor bu kez hedefte Bitcoin Madenciliği var.

Dünyanın en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi Salı günü yaptığı açıklamada, Bitcoin üretiminin şu anda dünyadaki 1 numaralı Çin’den gelen bir trendle Kuzey Amerika bölgesine gittiğini söyledi.
New York merkezli Gri tonlamalı Yatırımlar’ın kurucusu Barry Silbert, konuyla ilgili gözlemlerini çevrimiçi bir sunumda bazı yatırımcılara iletti, ancak vardiyanın nedenlerini açıklamadı.

Emeklilik fonları veya varlık yöneticileri gibi birçok ana yatırımcı, aşırı volatilite, güvenlik sorunları ve şeffaflığın olumsuz olmaması gibi nedenlerle bitcoin’e yaklaştığı bilinmektedir.

Çinli bitcoin madencileri, geçen yıl yapılan bir araştırmaya göre, ağın toplam ticaret performansının 2’sinde 3’i kontrol ediyor.

Bu hakimiyet, Çinli madencilerin çok daha fazla sayıda madeni para üretmesine izin verirken, aynı zamanda ülkedeki madencilik ekipmanı ve araçlarına olan talep keskin bir şekilde arttı.

Silbert, konuyla ilgili bir yorumda,” son zamanlarda, 3 ila 6 aylık dönemde bile, tüm bu madencilik işini Çin’den çıkarma ve ABD ve Kanada bölgesine daha fazla taşınmaya çalışma girişimleriydi ” dedi.

Bitcoin madencileri genellikle yüksek güçlü bilgisayarlar kullanan şirketler olarak bilinir. Bilgisayarların performansı nedeniyle, güç tüketimi ciddi ölçüde olacaktır. Bu, elektriğin ucuz olduğu ülkelere kaymaya yol açar. Bilgisayarlar, bitcoin ağındaki karmaşık matematiksel problemleri çözer, bulmacayı tamamlar ve rakiplerini aşarak para kazanır.

Bitcoin fiyatı Salı günü 10,300 dolara yükselirken, madenciler her yıl 6.7 milyar dolarlık Bitcoin üretildiğini söyleyebilirler.

Madencilerin en çok kazandıkları bölgeler genellikle İskandinav ülkeleri veya Kanada gibi seyrek nüfuslu ve daha soğuk yerlerdir. Muazzam ısı üretimi de bu ülkelerdeki soğutma maliyetlerini düşürür.

Madencilik şirketleri ABD’de varlıklarını genişletmek
Son zamanlarda, iki büyük şirket olan whinstone us ve Northern Bitcoin’in, teksas’taki 100 dönümlük arazide dünyanın en büyük cryptocurrency madencilik tesisini inşa etmeye başladığı ortaya çıktı. Sadece bu şirketler değil, zaten birçok şirket ABD’deki varlıklarını genişletmek için acele ediyor. En son nasdaq’da listelenen bir cryptocurrency madencilik şirketi olan Riot Blockchain, bugün Oklahoma City fabrikasında 1,000 yeni madencilik cihazlarından daha fazlasını kurduğunu açıkladı.

Bitmain gibi Çinli şirketler, bitcoin madenciliği ve madencilik makine üretiminde dünyanın en büyük şirketleri arasındadır… bir başka büyük yatırımcı olan Canaan, Kasım ayında halka arz başlattı, ancak çok fazla yatırımcı talebi karşılamadı.

Gri tonlama gibi 3.1 milyar dolarlık kripto para birimini yöneten büyük şirketler artık daha büyük yatırımcıları sektöre çekmeye çalışıyor.

Geçen ay, şirket ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilk dijital para yatırım aracı konumuna ulaştı.

Bu, şirketin kripto para birimi ürünlerinin diğer büyük borsalarla aynı standartlarda işlem gördüğü anlamına gelir.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'de son durum nedir? başlıklı makalemizde altcoin, binance ve Bitcoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 43,061.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,027.68
  • cardanoCardano (ADA) $ 2.17
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 369.99
  • xrpXRP (XRP) $ 0.941941
  • solanaSolana (SOL) $ 139.70
  • polkadotPolkadot (DOT) $ 29.22
  • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 0.998884
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.214511