Brave, Zoom’a Rakip Olacak ‘Brave Together’ı Tasarrufa Sundu

 Brave, Zoom’a Rakip Olacak ‘Brave Together’ı Tasarrufa Sundu
Okunuyor Brave, Zoom’a Rakip Olacak ‘Brave Together’ı Tasarrufa Sundu

Kullanıcıların gizliliklerine odaklanan bir internet tarayıcısı olan Brave, yeni manzaralı konuşma özelliğini tasarrufa sundu. Şimdilik yalnızca ABD’li kullanıcılar tarafından deneyimlenebilen Brave Together isimli özellik, tekrar kullanıcıların saklılığa odaklanıyor ve kullanıcı haddi içermiyor.

Gezegenimizin içinde bulunduğu eksiksiz süreç, hayatımızda kıymetli değişiklikler yaptı. Bu değişikliklerin başında da hiç elbet ağır izolasyon koşulları içeren bir hayat geliyor. Hal bu türlü olunca da bireyler, sevdikleriyle bile rahat rahat görüşemez hale geldiler. Bulunduğumuz süreç içerisinde insanların yardımına, manzaralı konuşma imkanı sağlayan tatbikler koştu.

Medyalı görüşmenin tanınan bir hale gelmiş olması, geliştiricileri harekete geçirdi. Kimi şirketler, sahip oldukları pratiklere manzaralı konuşma özelliği eklerken kimi şirketler ise pratiklerindeki imajlı konuşma özelliğini daha kapsamlı bir hale getirdiler. Şimdiyse Brave isimli internet tarayıcısı, kullanıcılara manzaralı konuşma imkanı sunan yeni hizmetini resmen duyurdu.

f868f455ee419f8fffa0b6469a24b76deab7d4cf

Zımnilik odaklı ve kullanıcı hududunun olmadığı bir imajlı konuşma deneyimi

Chromium tabanlı bir internet tarayıcısı olan Brave, kullanıcıların gizliliklerine odaklanan bir yazılım. Başkaca açıklanan olgulara nazaran bu internet tarayıcısının yaklaşık 10 milyon kullanıcısı var. Tarayıcının “Brave Together” isimli özelliği ise Brave’ı biraz daha tanınan bir hale getirebilir. Zira tarayıcının “Brave Together” isimli yeni özelliği, saklılığın ön safhada tutulduğu ve hiçbir sınırlamanın olmadığı bir manzaralı konuşma deneyimi vadediyor.

Brave’ın yeni hizmeti, aslında açık kaynak kodlu bir manzaralı konuşma aracı olan Jitsi’nin şahsileştirilmiş bir versiyonu. Brave ekibi, Jitsi üzerinde yaptıkları çalışmalarla tatbike yeni özellikler sunmuş durumdalar. Bu sayede biraz daha işlevsel bir hale getirilmiş olan Jitsi, Brave Together ismi ve tarayıcıya entegre haliyle tüketiciler tarafından canlı olarak kullanılabilecek.

74dd2a1e90175cbb8936450980ccfaf68a88c66c

Brave Together özelliği, şu an için yalnızca ABD’deki tüketiciler tarafından deneyimlenebiliyor. Geliştirici ekip, bu özelliğin ilerleyen periyotlarda Android ve iOS için de kullanılabileceğini söylüyor. Şu an için fiyatsız olan bu özelliğin ilerleyen periyotlarda fiyatsız mi kalacağı yoksa şirketin kripto para ünitesi “BAT” ile satın mı alacağı şu an için bilinmiyor. 

Bir önceki yazımız olan Hayrettin Karaman açıkladı: Bitcoin Caiz Mi başlıklı makalemizde Bitcoin, btc ve Caiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,949.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,906.67
  • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.07
  • tetherTether (USDT) $ 1.00
  • cardanoCardano (ADA) $ 2.18
  • xrpXRP (XRP) $ 1.13
  • solanaSolana (SOL) $ 167.26
  • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.46
  • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237420