Analiz siteleri farklı şekilde güncel bilgiler sunmakta olup, birçoğunun siteye yazı ekleme sıklıkları farklılık göstermektedir. Bazı analiz siteleri temel verilere önem verirken bazıları ise daha çok işin tekniğindedir. Her bir sitenin formatının farklı olmasına karşın Bitcoin ile alakalı bilgileri kendi formatlarınca paylaşmaktadırlar.

Coindesk : Coindesk sitesi, fiyat, Bitcoin, haber, Blockchain teknolojisi ve diğer kripto para birimlerinde dünya lideridir. 34 bin Facebook ve yaklaşık 130 bin Twitter takipçisi bulunmaktadır. Fiyat hareketleri, trendler, Bitcoin haberleri ve şirketlerle alakalı okuyucuya bilgi sunup analizler paylaşmaktadır.

Cointelegraph Fintech : Analiz siteleri arasında dünya da en popüler olan paylaşım ağları arasındadır. Cointelegraph Fintech, Bitcoin ve Blockchain’i kapsayan haberler paylaşmaktadır. Facebook’ta 29 bin Twitter’da ise 33 bin takipçisi bulunmaktadır. Sitede haftada yaklaşık 70 yazı paylaşılmaktadır.

CryptoCoins : Bu site Blockchain teknolojisine ve dijital para birimlerine odaklı olarak yazı paylaşmaktadır. Twitter’da yaklaşık 42 bin takipçisi mevcuttur. Haftada yaklaşık olarak 1 yayın yapılmaktadır.

Blockchain Blog : Bu blog, Bitcoin ve Blockchain ile alakalı güncellemeleri ve haberleri paylaşmaktadır. Facebook’ta 44 bin Twitter’da ise yaklaşık 142 bin takipçisi mevcuttur. Yaklaşık olarak haftada 1 yayın yapılmaktadır.

Reddit Bitcoin : Bu sitede oldukça sağlam analizler bulmak mümkün. Reddit Bitcoin Facebook’ta 1 milyon takipçisi Twitter’da ise 147 bin takipçisi mevcuttur. Bu site haftada yaklaşık 350 mesaj yayınlamaktadır.

NewsBTC : Bitcoin haberleri ve teknik analiz paylaşımlarının yanı sıra Dash, Litecoin ve Doge gibi dijital paraların da analizlerini paylaşmaktadır. Facebook’ta yaklaşık 4 bin Twitter’da ise 10 bin takipçisi bulunmaktadır. Haftada ise yaklaşık 117 yayın yapmaktadır.

Bitcoinist : Blockchain teknolojisi ve Bitcoin hakkında haberler sunan bir haber portalıdır. Facebook’ta 14 bin Twitter’da ise 11 bin takipçisi bulunmaktadır. Haftada yaklaşık 39 yayın yapılmaktadır.

ForkLog : Analiz siteleri arasında önemli bir yere sahiptir. Bitcoin fiyat analizleri, dijital para olayları, kripto teknolojiler ve Bitcoin hakkındaki tüm haberlere ulaşabilirsiniz. Site haftada yaklaşık 4 yayın yapmaktadır.

Yayın hayatına giren sitemiz de Bitcoin, Altcoin ve Blockchain kategorilerinde haberler ve analizler sunmaktadır. En güncel bilgilere ve analizlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Öncelikli amacımız yatırımcının salt bilgiye ulaşarak, internetteki bilgi çöplüğünden kurtulmasıdır. Site içeriğimizi takip ederek sizde doğru ve güvenilir bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Cüzdanı Nasıl Alınır, Hangi Cüzdanı Tercih Etmek Lazım? başlıklı makalemizde binance, Bitcoin ve bitcoin cüzdanı hakkında bilgiler verilmektedir.