Gizemli Tepeciklerin Altından Bitcoin Madenciliği(!) Çıktı

 Gizemli Tepeciklerin Altından Bitcoin Madenciliği(!) Çıktı
Okunuyor Gizemli Tepeciklerin Altından Bitcoin Madenciliği(!) Çıktı

Çin’in kuzeyinde nokta alan Daqing kentinde kaynağı bilinmeyen yüksek elektrik tasarrufunu araştıran polis, enteresan bir tabloyla karşılaştı. Bir tarlada araştırma yapan polis ekipleri, tepelerin altına gizlenmiş Bitcoin madenciliği ekipmanları buldular.

Çin’in kuzeyindeki Daqing kentinde gizemli bir vakası araştıran polis ekipleri, tansiyon sinemalarından fırlamış üzere görünen bir sahneyle karşılaştı. Yetkililere bildirilen gizemli şiddetli elektrik kullanımı hakkında araştırma yapan polis ekipleri, bir tarlada mahal alan mezar tepeciğine emsal iki toprak yığınıyla karşılaştılar. Tepecikler üzerinde yapılan araştırma, bu tepeciklerin sanıldığı üzere gizemli bir cinayetin kurbanlarının mezarlarına değil, Bitcoin madenciliğine ilişkin olduğunu gösterdi. 

Yerde faaliyet gösteren bir petrol firması, geçtiğimiz günlerde nedeni anlaşılamayan bir biçimde elektrik gücünde kayıp yaşadıklarını bildirdi. Vukuat hakkında araştırma yapmaya başlayan polis ekipleri, nahiyeyi inceleme altına aldılar. Yapılan araştırma sonucunda yerdeki bir tarlada iki tepecik bulundu.Tepeciklerden birinin girişini bulan polis ekipleri, içerisinde Bitcoin madenciliği yapmak için kullanılan teçhizatların bölge aldığını tespit ettiler.

34b23a5266d0f9738c1ce383df04f7ea724a3e35

Polis ekiplerinden yapılan açıklamada, tarlada bulunan tepeciklerde gerçekleştirilen Bitcoin madenciliği vakasının tekil bir hadise olmadığı belirtildi. Polis, tıpkı hafta Heilongjiang eyaletinin bir kazasında bir köpek kulübesinin altına yerleştirilmiş bitcoin madenciliği ekipmanlarını bulduğunu açıkladı. 

Çin’de artan Bitcoin madenciliği faaliyetlerinin son günlerde Bitcoin fiyatlarında gerçekleşen artıştan kaynaklandığı düşünülüyor. Memlekette kripto para ticareti yasak olsa da kripto para madenciliği yasak değil. Çin’de elektriğin ucuz olması geçmişte de misal biçimde yaygın bir kripto madencilik faaliyeti yürütülmesine neden olmuştu.

Bir önceki yazımız olan 100 Milyon Lirayı Yurtdışına Çıkarmak İsterken Yakalandılar başlıklı makalemizde Bitcoin, btc ve ethereum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,352.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,921.56
  • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 471.91
  • cardanoCardano (ADA) $ 2.19
  • tetherTether (USDT) $ 1.01
  • xrpXRP (XRP) $ 1.14
  • solanaSolana (SOL) $ 167.14
  • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.54
  • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238639