Singapur Hükümeti ile DBS Bankası ortakları Blockchain ticaret platformu başlatmak için hazırlanıyor.

 Singapur Hükümeti ile DBS Bankası ortakları Blockchain ticaret platformu başlatmak için hazırlanıyor.
Okunuyor Singapur Hükümeti ile DBS Bankası ortakları Blockchain ticaret platformu başlatmak için hazırlanıyor.

Asya bankacılık devi DBS ve çok uluslu emtia ticaret şirketi Trafigura Group, küresel ticareti kolaylaştırmak için blockchain’e dokunuyor.

Singapur Hükümeti ve Uluslararası Ticaret Odası’nın yanı sıra, bu firmalar küresel ticarette yer alan kağıt tabanlı süreçlerin sayısını azaltmak istiyorlar. Dağıtılmış defter teknoloji firması Perlin, ICC TradeFlow olarak adlandırılan açık kaynaklı platformu oluşturmak için blockchain arka planını sağlıyor.

DBS, yeni platformun farklı ülkelerden ortakları bağlayacağını ve uçtan uca belge geçiş süresini 45 günden sadece 20 güne indireceğini iddia ediyor. Bir basın açıklamasına göre, Afrika’dan Çin’e demir cevheri ile ilgili 20 milyon dolarlık bir ticaretin, işlenen ilk işlem olması bekleniyor.

ICC TradeFlow Platformu İletişim ve bilgi Singapur Bakanlığı altında yasal bir kuruludur Infocomm medya geliştirme Kurumu (IMDA) tarafından sağlanan Ticaret güven ağı altyapısına dayanmaktadır.

Ortaklar, daha fazla ülke yeni ticaret finansmanı sistemine katıldıkça platforma daha fazla iyileştirme eklemeyi planlıyorlar. Serbest bırakmaya göre, katılımcılar karşı taraflar arasında daha güvenilir bir ilişki kurabileceklerini ve ticaret katılımcıları, gemiler ve Kuryeler üzerinde kredi derecelendirmeleri gibi daha fazla arka plan bilgisi ekleyebileceklerini iddia ediyorlar.

Ortaklık önde gelen emtia ticaret merkezi olarak Singapur’un konumunu güçlendirebilir yeni yenilikler teşvik edebilir, satvinder Singh, Kurumsal Singapur CEO’su Yardımcısı, ülkedeki Ticaret ve Sanayi Bakanlığı altında bir ajans söyledi.

Ticaret finansmanı, kurumsal blockchain kabulü için sınırlardan biri olmuştur. Ticaret finansmanı blockchain Marco Polo, Bank of America, ING ve BNP Paribas da dahil olmak üzere 20 küresel bankalarıyla ortaklık kurdu. Ekim ayında Almanya ve Rusya arasındaki ilk ticaret düzenlemesini başlattı.

Çin Devlet bir takım bankaları da ihracat şirketleri ve finans kuruluşları arasında kısa vadeli finansman kolaylaştırmak için kendi blockchain ticaret platformu başlattı, ve ülkedeki dört büyük ticari bankaların İnşaat Bankası, bir platform işlem hacmi Nisan 2018 açılışından bu yana 53 milyar $aşan genel olarak yeni faktoring yetenekleri ile blockchain platformunu yeniledi.

Trafigura’nın kendisi, IBM, Natixis ve Hyperledger ile birlikte bir ham petrol ticaret finans platformunun geliştirilmesine katıldığı 2017’ten bu yana blockchain alanına dahil oldu.

Singapur Ulusal bayrakları via ShutterStock

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Mayıs ayının ilk gününde 5400$ testinde ! başlıklı makalemizde binance, Bitcoin ve bitmex hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 42,577.00
  • ethereumEthereum (ETH) $ 2,998.04
  • tetherTether (USDT) $ 0.993377
  • cardanoCardano (ADA) $ 2.14
  • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 366.27
  • xrpXRP (XRP) $ 0.932095
  • solanaSolana (SOL) $ 137.84
  • polkadotPolkadot (DOT) $ 28.93
  • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 0.995549
  • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.211059