Yeni bir Twitter anketine göre, Twitter’daki kripto at satçılarının yarısından fazlası, portföylerinin çoğunu Bitcoin yerine altcoinler’de tutuyor gibi görünüyor…

Anket, bir kripto para birimi analisti ve SAP tarafından bilinen kripto para ticaretçisi Twitter’ın önde gelen üyesi tarafından üstlenildi: DonAlt.

Anket basit bir soru sordu‘’ portföyünüzün altcoin’lerde ne kadar var?’’

Sonuçlar değişiyordu, ancak nihayetinde Twitter’daki kripto tüccarlarının 47%’nin altcoin’lerdeki değerin 60-100 % arasında tutulduğunu ortaya koydu.

How much of your portfolio is in altcoins?

— DonAlt (@CryptoDonAlt) April 9, 2019

Katılımcıların sadece 23% ‘si, toplam portföyünün 0-20%’ ini Altcoin’lerde tutuyor ve esas olarak Bitcoin’den oluşan bir portföye işaret ediyor.

Twitter anketleri doğrulanmış ve doğru bir kaynak olarak sınıflandırılamazken, 10.000’in üzerinde sonuçla, bazı şeylerin göstergesi olabilir.

DonAlt, bu istatistiklere oldukça ilgili bir tonla hitap etti ve altcoin’lerde büyük miktarda sermaye bulundurmanın “kötü bir fikir” olduğunu belirtti”:

Everyone can invest however they like but the fact that more than 60% of you have 40%+ of your capital in altcoins worries me.Not speaking of the insane amount of people that are pretty much all in.I’ll write an article about why I think that’s a bad idea in the coming weeks.

— DonAlt (@CryptoDonAlt) April 10, 2019

Bir kullanıcı, Altcoinleri Bitcoin üzerinde tutmanın felaket için bir tablo olduğunu belirterek, aynı fikirde görünüyordu:

Anyone significantly above 30% in altcoins should reconsider their life choices in my mind.

— DonAlt (@CryptoDonAlt) April 9, 2019

Bir diğeri, gerçekten risk altında olup olmadığınız konusunda portföyünüzün büyüklüğüne bağlı olduğunu ileri sürdü; yüksek riskli bir varlığa daha düşük bir miktarın yerleştirilmesinin çok daha iyi bir getiri sağlayabileceğini de sözlerine ekledi::

Personally I wouldn’t want to wait months for a 3x on $BTC if I was only risking 1 or 2k when there’s infinitely more low sats out there that can 10x – 100x overnight.

— Logic (@Logic_BTC) April 9, 2019

Ama cesaretli olmak gerekiyor, Bitcoin üzerindeki tarihi kazançlarına bir göz attığınızda altcoinlere girmemek zor.

Örneğin, 2019 Yılında, Litecoin (LTC) %186, % Binance Coin (BnB) %207 değer kazanıyor ve PIVX, yılın başlangıcından bu yana büyük bir %335 artış yaşadı…

Bir önceki yazımız olan %Travis Kling, Bitcoin’in Fiyatının artmasını Merkez Bankalarına bağlıyor.% başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Travis Kling, Bitcoin'in Fiyatının artmasını Merkez Bankalarına bağlıyor. başlıklı makalemizde Bitcoin, coinmarketcap ve ethereum hakkında bilgiler verilmektedir.